Administraţie
Acțiune de ecologizare în Dej. Au participat angajați ai Primăriei și elevi – FOTO/VIDEO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
8 anipe
Primăria Municipiului Dej a desfășurat astăzi proiectul ”Împreună pentru un oraș mai curat”, care a avut ca scop mobilizarea comunităţii în acţiunea de curăţenie de primăvară.
În cadrul evenimentului care a debutat la ora 9, la care au participat angajați din cadrul Primăriei Municipiului Dej și elevi ai instituțiilor de învățământ din oraș, s-au desfășurat acțiuni de ecologizare în mai multe zone ale orașului, deșeurile colectate fiind preluate apoi de Serviciul Administrării Domeniului Public și Compania de Salubritate Brantner-Vereș.
„Această acţiune o desfăşurăm an de an în jurul acestei perioade cu implicarea angajaților primăriei şi instituțiilor de învățământ. Este o activitate care completează acţiunea de curăţenie demarată la începutul primăverii, de Primăria Dej”, a declarat primarul municipiului Dej, Morar Costan.
Vezi mai multe declarații în materialul video de mai jos.