Sport
Avântul Reghin – FC Unirea Dej se joacă mâine. A patra victorie consecutivă în deplasare pentru uniriști?
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/04/Unirea-Dej-Cetate-Rasnov-fotbal-6-1024x768.jpg)
Echipa de fotbal Unirea Dej va evolua mâine după-amiază, în deplasare, în compania Avântului Reghin.
Partida – care este programată mâine după-amiază, de la ora 17, pe stadionul din Reghin – contează pentru a 24-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a.
Înaintea acestei confruntări, FC Unirea Dej se clasează pe locul 10 în seria a V-a, cu 26 de puncte acumulate, în vreme ce gazdele ocupă poziția a șaptea a ierarhiei, cu 35 de puncte strânse până acum.
Vă reamintim, elevii lui Gică Barbu au legat trei victorii consecutive în ultimele deplasări (3-0 cu CFR Cluj 2, 2-0 cu Gaz Metan Metaș 2 și 2-1 cu Unirea Tășnad).