CFR Cluj a ratat dramatic calificarea în optimile Europa League. Ardelenii au avut un gol anulat în minutul 88

CFR Cluj a părăsit dramatic Europa League. Ardelenii au reuşit să fie neînvinşi în cele două meciuri cu Sevilla, scor 1-1, în tur, respectiv 0-0, în retur, însă golul înscris de spanioli în deplasare a fost decisiv, conform Mediafax.

Sevilla a dominat prima repriză, însă clujenii au avut câteva ocazii spre final. Kevin Boli a semnat cea mai mare ratare a primei părţi, după un corner.

În repriza secundă, CFR Cluj a fost mai curajoasă şi putea da lovitura în minutul 88. Alexandru Păun a marcat cu un şut din afara careului, însă reuşita sa fost anulată pentru un henţ comis de Traore.

În prelungiri, echipa lui Dan Petrescu a rămas în inferioritate numerică, după ce Bordeianu a fost eliminat.

CFR Cluj părăseşte Europa League, însă după o performanţă remarcabilă. A reuşit să rămână neînvinsă contra celor de la Sevilla, a trecut de patru tururi preliminare în competiţiile europene şi a încheiat pe locul doi o grupă din care au mai făcut parte Celtic, Lazio şi Rennes.