Comuna Recea – FC Unirea Dej 2-1. Gazdele au punctat pe finalul meciului

FC Unirea Dej - Odorheiu Secuiesc (10)

FC Unirea Dej a pierdut cu 2-1 meciul cu formația Comuna Recea. Partida a contat pentru etapa a VIII-a a seriei a V-a din Liga a III-a.

Partida dintre Comuna Recea și FC Unirea Dej s-a disputat în această după-amiază, cu începere de la ora 15, pe terenul fotbaliștilor din județul Maramureș. Gazdele au deschis scorul cu 10 minute înainte de finalul primei reprize. prin reușita semnată de Alin Cuc. Imediat după reluarea jocului, experimentatul Alexandru Bălțoi a restabilit egalitatea pe tabela și a reaprins speranțele formației sale.

Fotbaliștii de la Comuna Recea și-au adjudecat victoria pe finalul meciului, cu un gol marcat în minutul 88 de către Călin Popan, și au obținut toate cele trei puncte puse în joc. FC Unirea Dej rămâne astfel cu 7 puncte în clasament.

Întâlnirea de azi a reprezentat și debutul noului antrenor al Unirii Dej, Alpar Meszaros.