Eveniment
DEJ | Comercianții din cartierul Dealul Florilor, verificați și sancționați din nou! Peste 200 de kg de legume și fructe, confiscate
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/05/legume-fructe-taraba-comerciant-dej.png)
Poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Dej au derulat marți, 4 iunie, acţiuni pe raza municipiului, pentru prevenirea și combaterea actelor de comerț ilicit.
S-a acționat în cartierul Dealul Florilor, pe strada Dobrogeanu Gherea, dar și în cartierul 1 Mai, ocazie cu care a fost verificată respectarea legalității privind comerțul cu legume și fructe, în conformitate cu prevederile Legii 12/1990.
În urma acțiunii, au fost aplicate patru sancțiuni contravenționale, fiind confiscate 210 kilograme de legume și fructe.