Sport
Doi jucători noi la Unirea Dej – VIDEO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/07/U-Cluj-Unirea-Dej-amical-2021-1024x768.jpeg)
Echipa de fotbal Unirea Dej are în lot doi jucători noi: un portar și un atacant împrumutat de la Farul Constanța.
Este vorba despre CLAUDIU CHINDRIȘ și ALEX POP.
”Portarul CLAUDIU CHINDRIȘ s-a format la Şcoala de Fotbal Ardealul Cluj-Napoca, cu care a fost vicecampion naţional în anul 2016. Maramureșeanul în vârstă de 22 de ani a mai jucat la FC Universitatea Craiova 1948 (a promovat în Liga 2) și la Șomuz Fălticeni”, a precizat clubul din Dej.
”Născut la Buenos Aires (Argentina), Pop Alejandro Michael Constantino – pe scurt ALEX POP (21 de ani) – și-a început cariera la cele mai importante echipe din Cluj-Napoca – CFR și “U”, iar apoi a ajuns la Academia lui Gheorghe Hagi, unde a devenit campion național la U19 și a evoluat în UEFA Youth League. În 2019 s-a întors la Cluj, la Universitatea, iar acum are parte de o nouă provocare în cariera sa: FC Unirea Dej”, se arată pe contul de Instagram al ”panterelor roz”.
Vezi mai jos ce au spus cei doi jucători: