Social-Cultură
Echipa Erasmus de la Şcoala Gimnazială Specială Dej a marcat Ziua Pământului – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
Ziua Europei, sărbătorită pe 9 mai, a fost marcată și la Școala Gimnazială Specială Dej.
Echipa Erasmus de la Şcoala Gimnazială Specială Dej, formată din profesorii Laura Boian, Gabriela Bilţiu şi Roxana Chirilă, a realizat o activitate pentru a marca Ziua Europei.
În acest sens, elevilor le-au fost prezentate ţările gazdă ale cursurilor de fomare pentru profesorii şcolii din Programul Erasmus+KA1, „Experienţe de învăţare europeană în educaţia specială”, respectiv Portugalia, Cehia şi Franţa.