FC Unirea Dej pierde cu Reșița și se scufundă în clasament – VIDEO

FC Unirea Dej nu se regăsește nici cu Dragoș Militaru pe banca tehnică și înregistrează eșec după eșec. Azi, uniriștii au cedat, scor 1-3, cu CSM Reșița.

Partida – care a contat pentru a 13-a etapă din Liga 2 – s-a disputat astăzi, cu începere de la ora 11, pe Stadionul Municipal Dej. Oaspeții au deschis scorul prin Denis Fărăgău (‘2), cu un șut de la 12 metri. În minutul 32, Denis Golda a marcat cu capul și a restabilit egalitatea. Marian Drăghiceanu și-a readus echipa în avantaj în minutul 62, cu o execuție din interiorul careului, pentru ca scorul final să fie consfințit de Alexandru Negru în minutul 78.

În urma acestei înfrângeri, Unirea Dej rămâne în ”zona fierbinte” a clasamentului, cu numai 10 puncte, iar șansele de a se menține în Liga 2 scad considerabil de la meci la meci.

Primul ”11”: R. Pop – Pifor, D. Pop, Chira, Șuteu (’81 Negrea), Stancovici (’81 Georgiu), Kereki, Ad. Pop, Ciocan (’64 Fulga), Golda, Blaj (C) (’78 Zamfirescu). Rezerve neutilizate: Anca-Trip, Chindriș, Pruteanu, Vl. Stancovici, D. Șuteu.