Sport
Înfrângere drastică la (re)debutul lui Militaru pe banca Unirii Dej
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/06/Unirea-Dej_profile.png)
Echipa de fotbal Unirea Dej n-a avut nicio șansă în fața Corvinului, în a 12-a etapă din Liga 2. A fost 4-0 pentru trupa din Hunedoara, o înfrângere categorică pentru Militaru&Co.
Partida – care a macat revenirea lui Dragoș Militaru pe banca Unirii Dej – s-a disputat astăzi, cu începere de la ora 11, pe Stadionul Michael Klein din Hunedoara.
Hunedorenii au deschis scorul în minutul 12, după ce Claudiu Chindriș a scăpat mingea și Marius Coman a marcat cu latul, de la 10 metri. În minutul 56, Alexandru Neacșa a transformat o lovitură liberă de la marginea careului mare și a dublat avantajul echipei sale.
Cu zece minute înainte de finalul jocului, Marius Coman a scăpat pe contraatac și a înscris pentru 3-0. Scorul final a fost stabilit de Timotei Mitran, în minutul 86. Din păcate, Unirea Dej nu a contat din punct de vedere ofensiv și nu le-a pus probleme adversarilor, astfel că victoria Corvinului este mai mult decât meritată.
Primul ”11”: Chindriș – Negrea (’59 Zamfirescu), Kereki, D. Pop, Șuteu, Stancovici (’81 Pruteanu), Ad. Pop (C), Chira, Blaj (’59 Ciocan), Golda, Piftor (’75 Fulga). Rezerve neutilizate: R. Pop, Anca-Trip – Georgiu, Vl. Stancovici, Zanc.