Conectează-te cu noi

Sport

FC Unirea Dej – Sănătatea Cluj, în a treia fază a CUPEI ROMÂNIEI

Publicat acum

pe

Echipa de fotbal Unirea Dej va întâlni, pe teren propriu, formația Sănătatea Cluj, în a treia fază a Cupei României.

După ce a trecut cu 6-2 de Progresul Șomcuta Mare și cu 4-0 de CS Florești, FC Unirea Dej va da piept, pe teren propriu, cu Sănătatea Cluj, în următorul act al competiției.

Meciul cu ”virușii verzi” – din a treia fază a Cupei României – este programat marți, 27 august, de la ora 17:30, pe Stadionul Municipal Dej.

În această fază vor juca cele 30 de echipe calificate din turul antrerior, alături de încă 13 echipe care au evoluat în ediţia precedentă în Liga a III-a şi 11 formații din Liga a II-a. Cele 27 de jocuri se vor disputa într-o singură manşă, eliminatorie. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se joacă două reprize de prelungiri, iar dacă egalitatea persistă se vor executa lovituri de departajare.

Meciurile din turul 3 al Cupei României:

  • CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
  • ACS Foresta Suceava/ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi*
  • AS Unirea Mirceşti – CS Aerostar Bacău
  • ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
  • CSM Focşani 2007 – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
  • ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Râşnov
  • AFC Metalul Buzău/AS Avântul Zărneşti – SCM Gloria Buzău*
  • CS Făurei – ACS Dacia Unirea Brăila
  • CS Victoria Cumpăna – Farul Constanţa 1920
  • CSM Flacăra Moreni – AFC Progresul 1944 Spartac
  • CSA Steaua Bucureşti – CS Baloteşti
  • SC Popeşti-Leordeni – CS Afumaţi
  • CS Tunari – AFC Unirea 04 Slobozia
  • Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti
  • CSM Alexandria – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele
  • ACS Vediţa Coloneşti M.S./CS Real Bradu – ACSO Filiaşi*
  • U Craiova 1948 SA – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
  • ACS Flacăra Horezu – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
  • CS Inter Petrila – CSM Reşiţa
  • AFC Voinţa Lupac – AFC Ripensia Timişoara
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara
  • CS Şoimii Lipova – AFC UTA Arad
  • CS Crişul Chişineu-Criş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
  • CS Măgura Cisnădie – ACS Industria Galda
  • CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea
  • FC Unirea Dej – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca
  • CS Unirea Ungheni 2018 – CSM Avântul Reghin

Reclamă
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RECLAMĂ

PUBLICITATE

TU AI DAT LIKE?

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER