Eveniment
INUNDAȚII în DEJ și comunele arondate! Oamenii, avertizați prin RO-ALERT – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/05/RO-Alert-inundatii-zona-Dej-cetan-comuna-Vad-DJ109E.jpeg)
Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Avram Iancu” Cluj au anunţat că a fost emisă o avertizare prin sistemul RO-ALERT pentru cetățenii din zona municipiului Dej și a comunei Vad privind inundarea DJ109E.
Avertizarea a fost emisă la ora 14:39 pentru cetățenii aflați în zona municipiului Dej și a comunei Vad.
„ATENTIE CETATENI! Drumul Judetean DJ109E dintre localitatile VIILE DEJULUI si VAD are instituita limitare de tonaj (3,5T). Drumul este inundat la intrare in localitatea CETAN pe o distanta de 100 de metri. Pentru asigurarea protectiei populatiei se recomanda respectarea indicatiilor autoritatilor!”, se arată în alerta emisă de ISU Cluj.
Citește și: