Social-Cultură
Lecția de istorie vie la Muzeul Municipal Dej
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/03/lectia-de-istorie-vie-muzeul-municipal-738x1024.jpg)
Primăria Municipiului Dej, prin Muzeul Municipal Dej, în colaborare cu Asociația Terra Dacica Aeterna prezintă o nouă ediție a evenimentului LECȚIA DE ISTORIE VIE!
Evenimentul va avea loc luni, 27 martie 2023, între orele 10:00 – 14:00 în curtea Muzeului Municipal Dej și este organizat în contextul derulării proiectelor educaționale „Școala Altfel” și „Săptămâna Verde”.
În cadrul activităților, reenactorii asociației vor prezenta într-un mod interactiv cadrelor didactice, elevilor și tuturor vizitatorilor, tacticile legionarilor romani, armele și armurile acestora.
Intrarea este gratuită.