Primele minute la EURO 2021 pentru dejeanul Cătălin Itu

Dejeanul Cătălin Itu a bifat, aseară, primele sale minute la EURO 2021, în partida dintre România și Olanda, 1-1.

Echipa națională de tineret a României a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu selecţionata similară a Țărilor de Jos, în meciul de debut la Campionatul European de Tineret, în cadrul grupei A. ”Portocala mecanică” a deschis scorul în minutul 16, în urma unei lovituri de colț, Schuurs reluând mingea în poartă cu o lovitură de cap. România a egalat în minutul 20, prin Andrei Ciobanu, care a transformat impecabil o lovitură liberă de la 20 de metri, direct în vinclul porții adverse.

Fotbalistul dejean Cătălin Itu a intrat pe teren în ultimele minute ale jocului din Budapesta și a avut o șansă de a marca de la marginea careului mare.