Sport
EXCLUSIV. Primul transfer al Unirii Dej: un multiplu CAMPION și VICECAMPION național
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/07/bela-florian-bartha-volei.jpg)
Echipa de volei Unirea Dej a reușit să transfere un multiplu campion și vicecampion național cu LAPI Dej. Aceasta este prima mutare reușită de clubul antrenat de Marius Dascălu.
Este vorba despre Bartha Bela-Florian, sportiv născut în anul 2000, component al echipei de juniori LAPI Dej și al Centrului Național de Excelență Volei Dej.
Bela-Florian Bartha este multiplu campion și vicecampion național cu LAPI Dej (obținând numeroase medalii, premii și distincții individuale în acest sens), vicecampion balcanic cu naționala de juniori a României, precum și participant la Campionatul European Juniori (unde a ocupat locul 8 cu naționala României).
De asemenea, Bela-Florian Bartha a fost desemnat cel mai eficient jucător la blocaj la turneul final din 2019.
Pingback: TRANSFER ȘOC | A debutat în voleiul profesionist la Unirea Dej, iar acum a semnat cu campioana Italiei - FOTO - Dej24.ro