S-a întâmplat „minunea”! Unirea Dej, prima victorie pe teren din septembrie 2017 – FOTO

Unirea Dej simte din nou gustul unei victorii în Liga a III-a, după şapte luni de la precedentul succes, scrie Cjsport.ro.

Dejenii au câştigat, sâmbătă, cu 2-1 în faţa Avântului Reghin, pe teren propriu, golul care a adus cele trei puncte fiind reuşit de Patrick Popescu, în minutul 90+2.

Bucuria a fost mare în vestiarul alb-albaştrilor după joc, precedentul succes în campionat venind la meciul cu Iernutul, 4-1, din 30 septembrie. De atunci, Unirea a avut 16 înfrângeri şi un egal, victoria cu Viitorul Ghimbav venind fără joc, la „masa verde”.

Dejenii au făcut, cu Reghinul, un meci foarte bun însă, jucătorii lui Mircea Bolba ratând câteva ocazii mari la poarta adversarilor. Ba mai mult, Avântul a fost echipa care a reuşit să deschidă scorul în prima repriză, prin Moldovan, şi se părea că nici în acest meci dejenii nu pot scăpa de ghinion. Finalul de joc, însă, a avut un scenariu perfect pentru echipa din judeţul Cluj, care a reuşit să egaleze prin Hîmpea, în minutul 85, iar Popescu a dat lovitura în prelungiri.

Acest succes o menţine pe Unirea pe penultimul loc în clasament, dar o apropie la două puncte de CS Iernut.