La festivitate au mai participat mai multe oficialități locale, în frunte cu primarul municipiului Dej, Costan Morar, numeroși comandanți de unități și alți invitați.
Social-Cultură
Schimbare de comandă la Batalionul 811 Infanterie ”Dej” – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
7 anipe
Ieri a avut loc la sediul Batalionului 811 Infanterie ”Dej” ceremonia de predare-primire a comenzii unității.
Evenimentul s-a desfășurat în prezența colonelului Mircea Gologan, comandantul Brigăzii 81 Mecanizată „General Grigore Bălan”. În cadrul ceremoniei, locțiitorul comandantului Batalionului 811 Infanterie ”Dej”, locotenent-colonelul Dan Pop a predat Drapelul de luptă și comanda unității locotenent-colonelului Adrian Burlacu.
Ceremonialul – care a avut loc la sediul Batalionului 811 Infanterie ”Dej” – a debutat cu intonarea Imnului Național al României și a continuat cu predarea Drapelului de luptă, alocuțiunile rostite cu această ocazie și defilarea militarilor batalionului.
foto: Divizia 4 Gemina
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/12/LogoalbDej24190x61.png)