Administraţie
PREMIERĂ. Un consilier local din Dej A DEMISIONAT! Vezi DE CE
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/09/CL-Dej-septembrie-Consiliul-Local-1024x576.jpg)
PSD-istul Francisc Albert Torpenyi a anunțat printr-o adresă că demisionează din cadrul Consiliului Local Dej.
Adresa redactată de Francisc Albert Torpenyi a fost dezbătută în această după-amiază în cadrul ședinței ordinare, pe luna ianuarie, a Consiliului Local Dej. Conform documentului, social-democratul a demisionat ca urmare a faptului că, la sfârșitul anului trecut, Agenția Națională de Integritate (ANI) l-a găsit incompatibil.
Vă reamintim, ANI a constatat starea de incompatibilitate și conflict de interese de natură administrativă în cazul alesului dejean Francisc Albert Torpenyi (detalii AICI).
Citește și: