Sport
Unirea Dej, în PLAY-OFF-ul Diviziei A1 la volei masculin
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/01/incendiu-Unirea-Dej-CSM-Campia-Turzii-volei-3-1024x768.jpg)
Cu trei etape rămase de disputat din sezonul regulat și o restanță, echipa de volei Unirea Dej și-a asigurat prezența în play-off-ul Diviziei A1.
În urma victoriei de sâmbătă, 3-0, pe teren propriu, cu Știința Explorări Baia Mare, CS Unirea Dej a acumulat 27 de puncte și, după o pauză de câțiva ani, va evolua din nou în play-off-ul Diviziei A1 la volei masculin. Până atunci, elevii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi mai au de disputat trei etape și o restanță cu Volei Municipal Zalău.
Ultima prezență în play-off a Unirii Dej a fost în sezonul 2015-2016. Atunci, opt echipe participau în lupta pentru titlu și cupele europene. Acum, locul șase este ultimul care asigura prezența în play-off.