Sport
Unirea Dej va întâlni, în deplasare, Astra Giurgiu, fostă campioană a României
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/08/Ripensia-Timisoara-Unirea-Dej-fotbal-1024x768.jpeg)
Echipa de fotbal Unirea Dej va întâlni mâine, de la ora 11, în deplasare, formația Astra Giurgiu.
Partida dintre Astra Giurgiu și FC Unirea Dej – care se va disputa sâmbătă, cu începere de la ora 11, pe Stadionul ”Marin Anastasovici” din Giurgiu – contează pentru a șaptea etapă din Liga 2. Înaintea acestei confruntări, dejenii antrenați de Dragoș Militaru ocupă locul 11, cu 8 puncte acumulate, în timp ce fosta campioana a României din 2016, Astra, se situează pe ultimul loc al clasamentului, cu -2 puncte (a fost depunctată, ca urmare a restanțelor financiare).
Vă reamintim, runda trecută, FC Unirea Dej a obținut o victorie istorică: 2-1 cu CSA Steaua București – prima înfrângere a ”militarilor” în Liga 2.