VICTORIE ISTORICĂ! FC Unirea Dej provoacă Stelei prima înfrângere în Liga 2 – FOTO/VIDEO

Echipa de fotbal Unirea Dej a obținut o victorie istorică, învingând azi, pe teren propriu, formația CSA Steaua București.

Partida dintre FC Unirea Dej și CSA Steaua București – disputată în această după-amiază, cu începere de la ora 15:30, pe Stadionul Municipal Dej – a contat pentru a șasea etapă din Liga 2. Dejenii au început jocul mai timorați, iar oaspeții au deschis scorul în minutul 11. Buhăescu a marcat cu latul, din șapte metri, sub transversală, după un balon recentrat de Beța de pe linia de corner.

În minutul 30, militarii au rămas în inferioritate numerică. Valentin Bărbulescu – în poziție de ultim apărător – l-a faultat pe Manole și a fost eliminat de pe teren. A doua parte a confruntării de pe Municipal le-a aparținut în totalitate alb-albaștrilor. La șapte minute după pauză, Roș a executat o lovitură liberă de pe partea stângă și fundașul central Alin Burdeț a trimis în poarta steliștilor.

Uniriștii au dat lovitura în minutul 71, când Roș a centrat excelent și Mircea Manole – scăpat din marcaj – a trimis cu capul, din 7 metri, în poarta lui Bălbărău. Scorul putea deveni chiar 3-1, în minutul 83, însă Chira a nimerit doar transversală, cu o lovitură de cap.

La finalul celor 90 de minute de joc, tabela de marcaj a indicat 2-1 și FC Unirea Dej obține o victorie istorică, în vreme ce Steaua suferă prima înfrângere în Liga 2.

Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.

1. Pingback: Steaua vine, sâmbătă, la Dej! În ultima confruntare directă de pe Municipal, Unirea s-a impus - Dej24.ro