Unirea Dej, victorie fulger la Timișoara

Echipa de volei Unirea Dej s-a impus în minimum de seturi, în deplasare, în fața formației CSU UV Timișoara.

Partida dintre cele două echipe – disputată ieri după-amiază, de la ora 17:30 – a contat pentru a XVIII-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin, ultima a returului. Înaintea acestei confruntări, elevii lui Marius Dascălu și Tiberiu Szilagyi ocupau locul 5 în clasament, cu 28 puncte acumulate, în timp ce bănățenii se aflau pe ultima poziție, având doar 4 puncte strânse.

Uniriștii s-au impus în primul set la o diferență de șase puncte (25-19), în numai 22 de minute. La fel a decurs și actul secund – încheiat la 22, tot în favoarea Unirii. Ultima rundă a fost adjudecată de oaspeți cu același scor, în 22 de minute, astfel că CSU UV Timișoara – Unirea Dej s-a încheiat 0-3.