Sport
Industria Galda – FC Unirea Dej, mâine, în deplasare
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
FC Unirea Dej va întâlni mâine după-amiază, în deplasare, echipa Industria Galda. Partida contează pentru etapa a IV-a a seriei a V-a din Liga a III-a.
Meciul de la Galda este programat să înceapă la ora 17. Fotbaliștii din Dej au trei puncte în clasament, după ce în prima etapă au pierdut pe teren propriu, scor 2-4, cu Sănătatea Cluj, în runda a doua au fost învinși cu 1-0 de CS Iernut, iar în ultimul meci de acasă s-au impus cu 3-2 cu CS Oşorhei.
De cealaltă parte, Industria Galda are tot trei puncte în clasament şi se află pe locul 6.