Sport
Unirea Dej – Sănătatea Cluj, mâine, în prima etapă a returului
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/11/Unirea-Dej-CS-Hunedoara-fotbal-noiembrie-2.jpg)
Echipa de fotbal Unirea Dej întâlnește mâine, pe teren propriu, formația Sănătatea Cluj.
Partida dintre FC Unirea Dej și Sănătatea Cluj – care se va disputa mâine, cu începere de la ora 14, pe Stadionul Municipal – contează pentru prima etapă a returului seriei a IX-a din Liga a III-a.
Înaintea acestei confruntări, elevii lui Dragoș Militaru ocupă primul loc în clasament, cu 24 de puncte acumulate în nouă jocuri, în timp ce ”virușii verzi” se situează pe a șasea poziție, având 12 puncte în opt partide.
Vă reamintim, în tur, FC Unirea Dej s-a impus cu 3-0 în fața Sănătății Cluj, formație pe care a învins-o și în Cupa României, scor 4-2.